İçeriğe geç

Hamdım, piştim, yandım!

Her gün bir yeni bilgi! Hayata dair, yaşama dair, umuda dair, hayallere dair bir yeni bilgi. Ne çok şey öğretiyorsun bize nefes almak. Bizlere hem yaşam bahşediyor, hem de bir çok bilgiler veriyorsun. İlmek ilmek öğretiyorsun her gün bize üşenmeden, yorulmadan hiç ama hiç sıkılmadan. Seni aldığımız her an sana teşekkür etmeyi unutarak farklı hayaller peşinden durmaksızın koşuyoruz. Peşini hiç bırakmıyoruz sende her koşulda bize yetişiyorsun. İyi ki yetişiyorsun nefes. Zamanı da alıyorsun yanına tek meşguliyetin bizler gibi. Varlığına sonsuz teşekkür. Seni alıp verebildiğimiz için var olduğumuzu unuttuğumuz her an adına bin teşekkür. Seni her aldığımızda yaşam için bir nebze daha dolup taşıyoruz hayallerle. İyi ki varsın nefes. İyi ki bu hayatta bizlere armağan edildin. İyi ki varlığımıza somut bir anlam oldun.

Durup bir an düşündüğümüzde aslında elimizde var olan en kıymetli şeyin nefes almak olduğunu hepimiz anlarız. Yaşam bizlere edilmiş bir armağan. Ona sahip çıkmak için aldığımız her nefes sonsuz kıymet, sonsuz önem.  Peki bizler ne yapıyoruz? An-la-ya-mı-yor-uz! Yarınlar yokmuş gibi o an tekrar yaşanabilecek gibi anlayamıyoruz kıymetini. Hayat o kadar güzelsin ki. Mucizelerle dolu! Seni yaşarken zorlansak bile gıbta ile bakıyoruz sana. Tüm acımasızlığın ile sunarken kötülükleri, tüm görkemin ile armağan ediyorsun güzelliklerle dolu yaşam sepetini.

 

Öyle bir dönem geliyor ki hayatlarımızda artık yaşadıklarımızın arkasında bahar olduğunun bilincine varabiliyoruz. Ne yaşarsak yaşayalım arkasında güzellikler sakladığını ”Sabır” duygusunun nimetlerine er yada geç varacağımızı biliyoruz. Hayat Mevlana felsefesi üzerine kurulu aslında. Hamdım, piştim, yandım… Nefes almanın ve bizlere ikram edilmiş hayatların kıymetini bilmediğimiz ham dönemler, içinde bulunduğumuz an ve yaşayacak olduklarımıza duyduğumuz heyecanın doğmaya başladığı döneme pişmeye başlamak, her türlü hüzün ve kederin varlığına şükretmeye başlayıp ferah günlere erişmeyi beklediğimiz döneme yanmak diyerek yaşıyoruz. Adını koymak sizlere kalsın. En güzel yanmak hayattan dolayı olsun.. Öyle bir gün gelsin ki ham günler kahkaha, piştiğin günler heyecan, yandığın günler şükürle dolu olsun.

 

Tarih:İçimdekiler NET

2 Yorum

 1. Anonim Anonim

  Visitor Rating: 5 Stars

 2. feylozoff feylozoff

  Hamdım, piştim, yandım.

  Peki zaman makinesi gerçek olsaydı; daha iyi pişmek ister miydin? Daha iyi pişmek için geçmişinden bir şeyleri değiştirir miydin? Değiştirmek isteseydin, ilk sırada neyi değiştirirdin?

  • Şeymanur Gündoğdu Şeymanur Gündoğdu

   Hayat düne takılmak; keşkelerle yaşamak için çok kısa..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir