İçeriğe geç

Şimdi, Şuan, Bugün!

Bugün kendim için muazzam olduğuna inandığım bir karar aldım. Hadi paylaşalım.. Akışına bırakmak! Evet evet çok klişe işte hani dönem dönem yapmaya karar verip asla yapamadığımız şu meşhur ”Akışına bırakmak”. Yaş aldığımız ve yaşadığımız her gün bir şey öğreniyorsak eğer bugüne kadar anlamlandırıp inandığım en güzel şey, en büyük karar. Bu sene özellikle içinde bulunduğum son dönem bana ”sen istesen de istemesen de evren ne derse o olur ve olacak” dedi bol bol. Belkide bu yüzden ilk kez şu akışına bırakma klişesine teslim olma kararını canı gönülden verdim. Sadece denedim. Satır satır planladıklarımı, her gün her saniye ilmek ilmek düşündüklerimi bırakıp yalnızca ”akışına bıraktım” ve gördüm ki planlı çalışmak yalnızca başarıyı getiriyormuş başarı dışında sahip olmak istediklerimiz yalnızca teslim olup olması gerekeni beklediğimizde bizi buluyormuş.

Bir düşünelim.. Kendimizi paraladığımız, kafamızı yastığa koyduğumuzda huzur bulmamıza engel olan şey bizi hedefe nasıl götürebilir ki? Takmışız. Düşünmeden edemiyoruz. Totem yapmak bir yana dursun kafamızda kurma evresine geçmişiz. Bırakalım bu işleri:) Kafayı yormak, ulaşmak istediğimiz hedefi kolaylaştırmak yerine hedefe giden yolu uzatmaktan başka bir işe yaramıyor. Önce bunu bir idrak edelim. İstediklerimize odaklanmak yerine içinde bulunduğumuz o ana odaklandığımızda tüm istediklerimiz oluveriyor. Çünkü bırakmışız. Evrene şöyle demeyi seçmişiz: ”Sen daha iyi bilirsin.”, ”Sen en iyisini sağlarsın.”, ”Sen en doğru kararı verirsin.” ve teslimiyet…

Olanlara teşekkürü ve minneti sürdürüp olmayanları en iyi bilene, evrene veyahut bir bilene  bıraktığımızda inanın istediğimiz her şey olmayı bırakıp olabilecek en iyi şekilde olmaya başlıyor. Ancak biz bıraktığımızda evren kucaklıyor tüm arzuları. Bırakalım boş düşünce ve tasayı. Şimdilerde boğulup şu anlar da kaybolalım. Sonraları evren en iyi şekilde sunar. Bırakın sunulması gerekene siz değil size layık görüleni sunan karar versin. Bugün, yarın ve daima ”şimdi ve şuan” için var olun, var olacağım.

Tarih:İçimdekiler NET

İlk Yorumu Siz Yapın

  1. Anonim Anonim

    Visitor Rating: 5 Stars

  2. Anonim Anonim

    Visitor Rating: 5 Stars

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir