İçeriğe geç

Ben buyum, değişmem…

Ben buyum, değişmem…

Kendin olmak ve kendin kalmak için yaşamalısın. Seni kendin olmaktan alıkoyan her varlığa dünyaya geliş amacının kimliğine sahip çıkabilmek olduğunu hatırlatmalısın. Sen sensin ve bunu hiçbir gerçek değiştiremez.

Değişime de açık olmalısın, yemek yaparken soğanı doğrama şekli konusundaki öneriye kulak verip artık soğanı önerilen şekilde doğramalısın, bir şarkıyı hangi ses vuruşlarıyla söylemen gerektiğini iyi bilsen bile seninle aynı tınıda söylemek isteyene kulak vermelisin, saçlarını şöyle kestirmek sana çok yakışacak diyen sevenine zevkle deneyeceğim diyebilmelisin bunları yapmak seni asla düşürmez bilakis yüceltir. Öneri almak, öneriye kulak asmak, öneriyi önemsemek ve uygulamaya geçmek insanı yalnızca yüceltir ancak ince bir nüans vardır buda önerinin ne konuda olduğu.

Karşıdan gelen öneri senin huyuna, suyuna, davranışına, yaşama bakış şekline ve en sonunda karakterine dokunuyorsa ve ‘’yapış, yaşayış’’ biçimini değiştirmeye yönelikse bu öneri sadece kulağında kalması gereken öneri olur. Çünkü şöyle bir detay vardır. Öneri iki türlüdür. Biri senin yararına biri sen önerilen gibi olduğunda yarar sağlayacak olduğun kişinin yararına. Sana yöneltilen önerinin türünü anladığında sana tavsiye sunulana uymanın meyvelerini en güzel şekilde yiyeceksin. Unutmamalısın ki tüm önerilere kapalı olmak iletişime kapalı olmak ve sadece ben bilirim diye yaşamaktır. Bu insanı yalnızca çukura iter. Şunu asla unutmayalım, ben oldum demek yerine ben buyum demek ince bir zeka gerektirir.

Tarih:İçimdekiler NET

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir